logo: Hotelová škola Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník
Hotelová škola
Vincenze Priessnitze
a Obchodní akademie Jeseník
Státní svátek

8. 5. 2018

Kalendář

Hotelová škola Vincenze Priessnitze Jeseník

Exkurze Okresní soud v Jeseníku

Dne 12. dubna 2018 se 3. ročník oboru Obchodní akademie zúčastnil dalšího jednání Okresního soudu v Jeseníku. Tomu předcházela krátká exkurze, kterou nás provázel ředitel správy Ing. Miroslav Sucháček. Studenti se dozvěděli spousty zajímavých informací z historie a současnosti soudnictví na Jesenicku. Měli možnost si prohlédnout knihovnu, archiv i cely pro vězně. Nutno sdělit, že se právě zde mohou budoucí absolventky oboru OA uplatnit jako zapisovatelky.

Ing. Jana Paulová, učitelka odborných předmětů

Beseda se studentem Univerzity ve Worcesteru

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 navštívil Obchodní akademii Jeseník náš vynikající absolvent Michal Juráš, který 1., 2. a 3. ročníku přiblížil život, práci a především studium v zahraničí – konkrétně v Anglii. Michal studuje již 4. semestr Univerzitu ve Worcesteru, obor Podnikání, marketing a reklama. Studenti byli jeho vyprávěním nadšeni a kladli spousty zvídavých dotazů. Závěrem lze jen říci, že většinu z nich pozitivně namotivoval.

Přejeme Michalovi hodně studijních i osobních úspěchů a těšíme se na další shledání.

Ing. Jana Paulová

Exkurze našich studentů na Univerzitě v Nyse

Ve středu 4. dubna 2018 se zájemci z 3. a 4. ročníků oboru Hotelnictví a Obchodní akademie zúčastnili jednodenního  výjezdu do Polska. Naším cílem bylo seznámit se s Univerzitou v Nyse. Tato škola vznikla v roce 2001 a v současnosti je jednou z dynamicky se vyvíjejících odborných škol v Polsku.  Vyniká bohatou nabídkou 14 různorodých oborů, rodinným charakterem a pestrým systémem stipendií. 

Naše exkurze začala přivítáním v aule, představením jednotlivých fakult a jejich zástupců. Následovalo rozdělení do 3 skupin podle zájmu a prohlídky kateder Architektury a urbanistiky, Řízení výroby a služeb a Informatiky. Poté jsme se přesunuli na katedru Zdraví a prohlédli si pracoviště oboru Kosmetologie. Poslední zastávkou byla katedra Psychofyzikálního formování člověka. Naši hostitelé si pro nás připravili ukázku cvičební lekce a zapojili též naše studenty. Odjížděli jsme plni příjemných dojmů a tuto školu můžeme zájemcům o studium vřele doporučit. 

MVDr. Jana Pillichová, Ing. Jana Paulová, Ing. Zuzana Vidláková

files/hotelovka/files/2017_2018/nysa/DSC04259.JPG

Soutěž v anglickém jazyce - Glucholazy

V úterý 10. 4. 2018 se studenti HŠVP a OA Jeseník zúčastnili soutěže v anglickém jazyce, kterou pořádala partnerská střední škola  Zespół szkół w Głuchołazach.

Tématem soutěže byl ostrov Malta, který je pro své moře, pláže a noční život oblíbenou turistickou destinací a zároveň je to i ráj pro milovníky historie. Cílem soutěže bylo zvýšit povědomí o ostrově uprostřed Středozemního moře, jeho geografii, historii a kultuře.

Soutěžící, kteří byli rozděleni do 20 týmů, museli prokázat schopnost porozumět oficiálním textům o Maltě v anglickém jazyce, vyhledat v nich odpovědi na připravené otázky a v časovém limitu je správně zapsat. Čekání před vyhlášením výsledků si všichni zúčastnění příjemně krátili společným národním maltským tancem.

Naši studenti vybojovali mezi polskou početní převahou pěkné čtvrté místo.

files/hotelovka/files/2017_2018/soutez_anj/20180410_105007.jpg

Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce

V úterý 5. 4. 2018 proběhlo na Střední odborné škole v Šumperku krajské kolo soutěže v anglickém jazyce pro střední odborné školy. Soutěž se skládala z poslechu, řešení situace ve dvojici a samostatného ústního projevu. Naši školu reprezentoval Michal Schromm ze třídy OA1, který se ze školního kola probojoval mezi nejlepší studenty Olomouckého kraje a umístil se na 10. místě z celkového počtu 24 soutěžících v kategorii pro 1. a 2. ročníky. Michalovi děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně úspěchů ve studiu!

Plán akcí na duben

Plán školních akcí je ke stažení ZDE.

Státní zkoušky z psaní na klávesnici

Ke státním zkouškám se můžete hlásit do 20. dubna. Zkouška samotná pak proběhne 1. června 2018. Podrobnosti najdete ZDE.

Naše škola získala grant z prostředků EU

Projekt č. 2017-1-CZ01-KA102-035219 pod názvem „Gastronomie z pohledu mladých lidí EU“.

Předkládáme Vám informace o uvedeném projektu, který byl podán v únoru 2017 v rámci evropského vzdělávacího programu ERASMUS+ a schválen komisí v červnu 2017 s výborným hodnocením. Cílem projektu je umožnit našim žákům vykonat třítýdenní odbornou stáž v rámci oboru Hotelnictví na Slovensku a ve Finsku na pracovištích partnerských škol.

Více informací ZDE.