logo: Hotelová škola Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník
Hotelová škola
Vincenze Priessnitze
a Obchodní akademie Jeseník
Přijímací zkoušky 2. řádný termín

19. 4. 2017

Kalendář

Hotelová škola Vincenze Priessnitze Jeseník

SUDOKU 2017

V pondělí 20. března 2017 se konala soutěž SUDOKU. Výsledky najdete ZDE.

MEMENTO - "Zůstaňte vždy lidmi"

Toto poselství současným i budoucím generacím bylo základním pilířem besedy s očitým svědkem holocaustu, 94 letým panem Luďkem Eliášem. Realisticky, s neuvěřitelným klidem a nadhledem dokáže tento pamětník vyprávět o nejčernějším období našich novodobých dějin, které sám zažil a které nás všechny i po tak dlouhé době fascinují svou absurditou a krutostí.

Tato osobní setkání nabývají na významu obzvlášť v dnešní neklidné době, kdy znovu sílí projevy xenofobie, agresivity a násilí. Dvě hodiny strávené ve společnosti pana Eliáše znamenaly pro nás chvíli zklidnění, odpoutání se od každodenních starostí našeho hektického života a podnět k zamyšlení nad událostmi minulými i budoucími, nad svým životem, hodnotami a postoji.

Děkujeme a přejeme hlavně zdraví a sílu, abychom taková setkání mohli realizovat i v dalších letech.

Exkurze - Muzeum papíru Velké Losiny, PVE Dlouhé Stráně

Ve středu 15. 3. 2017 se čtyřicet studentů naší školy zúčastnilo exkurze se zaměřením na vybrané technické památky Olomouckého kraje. Jako první jsme absolvovali hodinovou prohlídku Muzea papíru ve Velkých Losinách a měli jsme možnost vidět ruční výrobu papíru, která se dnes v rámci ČR provádí už jen v této papírně. Následně jsme se přesunuli do obce Kouty nad Desnou, kde jsme si prohlédli Dlouhé Stráně, třetí největší přečerpávací vodní elektrárnu na světě.

files/hotelovka/files/2016_2017/exkurze_strane,papirna/20170315_122607.jpg

Pařím, Paříž, Paříme!

Jarní prázdniny v Paříži? Proč ne?! Balíme kufry a jedeme si procvičit to, co jsme se v hodinách francouzštiny naučili. Třeba si objednat oběd v restauraci, požádat o účet nebo si něco koupit v obchodě. Moc jsme si přáli uvidět Eiffelovku, rozhlédnout se z jejího vrcholu, navštívit Notre Dame, Sacré-Coeur, obdivovat práce starých mistrů v Louvru nebo se jen tak toulat uličkami a pozorovat lidi, jak vysedávají na vyhřívaných terasách… A tak jsme vyrazili na výlet a své přání si splnili. A stálo to opravdu za to!!!

Více Fotografií najdete ve Fotogalerii.

Mgr. Lea Grossová + 7 studentek francouzštiny 2. ročníku

files/hotelovka/files/2016_2017/pariz/17203589_1262592653777721_1923207762_n.jpg

Plán akcí na měsíc březen

Plán školních akcí na měsíc březen je ke stažení ZDE.