logo: Hotelová škola Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník
Hotelová škola
Vincenze Priessnitze
a Obchodní akademie Jeseník
Ukončení klasifikace za 1. pololetí

30. 1. 2018

Kalendář

Pošli záměr - vyhraj stáž

Tak zní název soutěže, kterou zorganizovalo Centrum pro regionální rozvoj ČR v Olomouci v rámci Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Cílem soutěže bylo zvýšení informovanosti o pravidlech realizace evropských projektů, které jsou v česko-polském – příhraničí realizovány.

V úterý 5. 12. 2017 se v divadle Adama Mickiewicze v Polském Těšíně konala konference na téma Schengenský prostor, na jejímž úvodu proběhlo vyhlášení výsledků této soutěže .

Pro naše studenty  3. ročníku Obchodní akademie (Jolana Růžičková, Helena Nečesalová, Lukáš Kocúr a Karel Nečesal) byla soutěž prvním setkáním s tvorbou projektů česko – polské příhraniční spolupráce. Pod vedením  Mgr. Jarmily Koryťákové, která studentům předala  své zkušenosti   při psaní projektového záměru, zpracovali projekt "Poznej zemi svých sousedů” s vánoční tematikou.   Do soutěže se přihlásili studenti dalších 5 škol, přičemž studenti naší školy získali hlavní cenu, kterou je placená stáž v Centru pro regionální rozvoj ČR v Olomouci.

Po předání cen následovala prohlídka české a polské části města. Jelikož  studenti 3. ročníku Obchodní akademie mají polštinu jako další cizí jazyk, během prohlídky města, v divadle i v restauraci měli  příležitost mluvit polsky. Přáním studentů je získat finanční prostředky na realizaci jejich prvního projektu.

files/hotelovka/files/2017_2018/projekt_tesin/20171205_121358[1].jpg

files/hotelovka/files/2017_2018/projekt_tesin/20171205_142009[1].jpg

Jdi zpět