logo: Hotelová škola Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník
Hotelová škola
Vincenze Priessnitze
a Obchodní akademie Jeseník
Ředitelské volno

22. 12. 2017

Kalendář

Projekt krokus

Víte, co je krokus? Je to drobná jarní cibulovina, která v příznivých podmínkách vykvétá koncem ledna nebo počátkem února. Kvete v různých barevných variantách.

Od letošního podzimu je také součástí našeho trávníku před školou. Jak k tomu došlo? Může za to sir Nicholas Winton. Letos v září naši studenti shlédli v jesenickém kině film Nicholas Winton – síla lidskosti. Dokument všechny velmi oslovil. Není proto divu, že když „náhodou“ v tentýž den přišla e-mailová nabídka k zapojení do projektu, neváhali jsme.

Projekt Krokus je aktivita irské organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Přihlášeným školám zasílají cibulky žlutých krokusů, které studenti na podzim zasadí. Pokud jsou příznivé podmínky, cibulky vykvetou v době kolem Mezinárodního dne památky obětí holokaustu (27. ledna). Svou žlutou barvou připomenou Davidovu hvězdu, kterou museli Židé nosit v době nacistické vlády. Současně jsou připomínkou 1,5 milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, které zemřely v době holokaustu.

V minulém roce se projektu zúčastnilo více než 55 tisíc studentů z Irska a Evropy. Jsme rádi, že letos se mohli zapojit i naši studenti. Výsadbu provedli studenti 2. ročníku hotelové školy v rámci výuky předmětů ekologie a základy společenských věd.

MVDr. Jana Pillichová, koordinátor EVVO

files/hotelovka/files/2017_2018/krokus/krokus.jpg

Jdi zpět